Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #12890, Dlužím za mobil a zablokovali mi služby

Dlužím za mobil a zablokovali mi služby, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, měla bych pár otázek ohledně neuhrazených mobilních vyúčtování, konkrétně u Vodafonu. Původně jsme byli 4 osoby a využili jsme nabídky neomezeného tarifního balíčku s daty pro každého a 1x internet na doma. Pravidelně jsme každý posílali peníze jedné osobě a on už hradil i za nás celé měsíční vyúčtování sám. Cca po necelém roce jsme se rozdělili. Původní majitel (plátce) se rušil úplně a veškeré povinnosti převedl na mě a já i známá jsme dále pokračovaly s již upraveným balíčkem pouze pro dvě osoby, už psané na mě, jakožto nového správce a plátce celé měsíční faktury. To vše bylo vše v pořádku a řádně uhrazeno. Problém nastal později, kdy jsem se dostala do opravdu nepříjemné životní situace. Pandemie mě dostala do finanční tísně, ke gamblingu, k půjčkám, atd. Absolvovala jsem sezení, půjčky zatím zvládám platit, se společnostmi jsem v neustálém kontaktu. V prosinci mi končil rodičák, od té doby mám jen mizerných pár směn na DPČ. Peníze v podstatě žádné a příjem žádné. Co mi ale ujelo byl právě ten Vodafone. Samozřejmě hraním online her přes mobilní vklady se mi pekelně prodražilo. Momentálně mám neuhrazené tři měsíce po sobě, což dělá okolo 20 000 Kč. Zablokovali nám odchozí služby (mně i známé), splátkový kalendář prý neposkytují, po nějaké době to samozřejmě předají inkasní agentuře - ta by mi snad mohla splátkový kalendář pak poskytnout? Plus samozřejmě dále se účtuje další období i přes to, že nemůžeme tarif využívat. Mně osobně ani tak moc nešlo o tarif, jako o číslo. Já myslela, že je blokována služba a ne i číslo. Tedy alespoň mi pán na pobočce tvrdil, že můj nápad číslo si převést například na obyčejný dobíjecí kredit na novou SIM nelze. Dále mi tvrdil, že s celým tím účtem už nemůže nijak disponovat nebo do něj zasahovat. Požadovaly jsme totiž, vzhledem k dalším narůstajícím platbám za další měsíc alespoň ponechání základního tarifu a zrušení nějakých dodatečných nad rámec placených balíčků, co si tam dávala známá navíc (Socialpass, data navíc). Zajímavé bylo, že jsem se ho ještě zeptala, co bude s mým internetem na doma od UPC. Ten vlastně teď přechází pod Vodafone, ale faktury za něj platím řádně vždy a včas. Smál se, že aby mi ho také nezablokovali, až se faktury sloučí v jednu. Nevím, ale podle mě, když už nemůže nijak do účtu podle jeho slov zasahovat, nelze jej ani sloučit. Zvlášť když jedno je placené a druhé se bude předávat inkasní agentuře. Poraďte prosím jak tedy mám dále s Vodafonem postupovat? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

není možné dlužit poskytovateli mobilních služeb 20 000 Kč a divit se, že Vám byly zablokovány služby (nebo si diktovat, co by Vám měli zachovat a odblokovat). Předáním pohledávky inkasní agentuře si nepomůžete, naopak - dluh bude navýšen o úroky z prodlení a zejména náklady vymáhání. Doporučuji co nejdříve dluhy vyrovnat. Je-li splácení závazků nad vaše síly, požádejte o osobní bankrot.