Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #9093, Do které skupiny zařadit živnost

Do které skupiny zařadit živnost, Daně

27.2.2020 Daně

Dobrý den, můžete mi poradit, do které skupiny zařadit živnost "práce v lese s motorovou pilou"? Přesně uvádím na DP druh činnosti: Lesní hospodářství a jiné oblasti v oblasti lesnictví. Celé roky uplatňuji výdaje 60%, ale teď si nejsem úplně jistý, jestli bych neměl uplatnit 80%. Na Výpisu z živnostenského rejstříku mám: Předmět podnikání: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živ. zákona Obory činnosti: Poskytování služeb pro zemědělství, zahradnictví, rybníkářství, lesnictví a myslivost. Nakládání s reprodukčním materiálem lesních dřevin Zpracování dřeva, výroba dřevěných výrobků,                                Přípravné a dokončovací stavební práce Poskytování technických služeb. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

přijde na to, co jste si schopen obhájit na finančním úřadě. Nejvyšší výdajový paušál (80%) je určen činnostem, při kterých jsou vysoké materiálové náklady (např. práce v zemědělství, vybrané řemeslné činnosti, atd.). Práce v lese s motorovou pilou pravděpodobně vysoké materiálové náklady nemá.