Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #16290, Dodatečné daňové přiznání

Lze uplatnit daňové zvýhodnění na studenta zpětně? Vše, co potřebujete vědět

5.1.2022 Daně

Dobrý den, otec řeší daně u svého zaměstnavatele prostřednictvím ročního zúčtování. Za rok 2020 ale nevyužil daňové zvýhodnění na studenta, jelikož jsem si myslela, že kombinované studium VŠ se uplatňovat nemůže. Lze nějakým způsobem zvýhodnění uplatnit zpětně např. dodatečným daňovým přiznáním na FÚ? Děkuji a přeji hezký den

Dobrý den,

ano, lze podat dodatečné daňové přiznání až 3 roky zpětně. Slevu na studenta uplatňuje student (má-li vlastní příjmy). Rodiče uplatňují slevy na děti.