Banky.cz Bankovní poradna zdarma Ostatní #13972, Domácí úkol z účetnictví

Domácí úkol z účetnictví, Ostatní

21.4.2021 Ostatní

Dobrý den, omlouvám se, máme do školy úkol, který jsem vyřešila a prosila bych o kontrolu. Máme připrast doklad při dané účetní operaci: 1. Pokud podnikateli připisují na účet úroky nebo z něj platí fakturu, je správně doklad nazývaný výpis z bankovního nebo výpis z běžného účtu? 2. Podnikatel si zřídil úvěr, který mu byl poslán na účet. Dokladem bude výpis z úvěrového bankovního účtu a bankovní účet? 3. Podnikatel vyplatil hotově z pokladny zálohu dodavateli. Tady stačí výdajový pokladní doklad, nebo ještě přijatá zálohová faktura - pokud se tento termín v ekonomice používá. Omlouvám se, ale distanční výuka bez online výuky je trochu náročná.

Dobrý den,

1) běžný účet

2) ano

3) přijatá zálohová faktura