Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #8543, Dosáhnu na hypotéku jako matka samoživitelka?

Dosáhnu na hypotéku jako matka samoživitelka?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, již delší dobu zvažuji hypotéku. Jsem samoživitelka, mám pracovní smlouvu na dobu určitou, která bude následně prodloužena na dobu neurčitou. Bohužel majetek nemám. Má platební historie je bez poskvrny. Můj plat je pohyblivý, ovšem nepřevyšuje částku cca 20 000 - 21 000 Kč . Můj nynější nájem v pronajatém bytě je 8 500 Kč a služby. Jsem schopna si měsíčně tvořit nižší finanční rezervu. Prosím o radu, zdali dosáhnu někdy svého životního cíle. Předem děkuji.

Dobrý den,

s čistým příjmem 20 000 Kč a 2 dětmi dosáhnete na hypotéku až 1,5 mil. Kč. Banka Vám může půjčit max. 80-90% z hodnoty kupované nemovitosti. Je tak třeba mít našetřeno 10-20%.