Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #9852, DPP a Prohlášení poplatníka daně z příjmu

DPP a Prohlášení poplatníka daně z příjmu, Daně

23.4.2020 Daně

Dobrý den, jsem student a momentálně využívám "růžový formulář" na svoji jedinou smlouvu (DPP). S momentální situací jsem však od 12. března nemohl pracovat a takto to půjde asi do června - chápu-li to správně, tak za tyto poslední měsíce nebudu skrze tento formulář využívat slevy na daně. Nyní mám však v plánu podepsat druhou DPP smlouvu na 1 měsíc. Budu mít tedy 2 smlouvy DPP, A i B. Jak to vypadá, tak budu celý květen pracovat pro toho nového zaměstnavatele B, zatímco z důvodu nouzového stavu nebudu pracovat u zaměstnavatele A. Chci se tedy zeptat, zdali mohu na ten měsíc podepsat ten samý formulář na smlouvu B, s tím že bych požádal, o dočasné přerušení platnosti formuláře smlouvy A (na ten květnový měsíc). I vzhledem k tomu, že příjem budu mít pouze ze smlouvy B a reálně bych tak stále dodržel pravidlo uplatnění slevy na dani pouze u jednoho zaměstnavatele, mi tento postup přijde jako optimální. Je tu však tato možnost? Předem děkuji za zodpovězení.

Dobrý den,

ano, tento postup je možný a pro Vás optimální. Omezení pro podepsání růžového formuláře (v jeden moment pouze pro jednoho zaměstnavatele) slouží k tomu, abyste za rok nevyčerpal více daňových slev než Vám náleží (což se u vás nestane).