Důchod a nedoplatky, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, dovolím si požádat o Vaše stanovisko ve věci mé žádosti o starobní důchod bez výplaty (s výplatou až v 05/23), když jsem od r. 1999-2014 byla jednatelkou spol.s r.o, když s touto v r.2014 bylo zahájeno insolvenční řízení. V tomto roce vznikly nedoplatky na pojistném, které insol.správce (IS) nehradil. Spol. měla zaměstnance, PP zrušen z organizačních důvodů, IS bude závazky hradit až nyní při ukončení insol. řízení, jak uvedeno v zápise v ins. rejstříku. Budou mít tyto nedoplatky, byť nyní hrazené, vliv na výpočet výše mého starob. důchod a v jaké výši? Velmi děkuji

Dobrý den,

do důchodu/odpracovaných let se počítají jen částky/měsíce, po které jste platila sociální odvody. Později uhrazené nedoplatky nemají negativní vliv na výši důchodu (nedoplatky je však třeba uhradit do momentu podání žádosti o starobní důchod).