Důchod z Kanady, Běžný účet

10.8.2022 Běžný účet

Dobrý den, začala jsem pobírat kanadský důchod. Uvedla jsem účet u Fio banky, kam mi přišel první důchod a po přepočtu dle kurzu vychází obdržená částka na CAD 16 Kč, přičemž kurz je téměř 19 Kč. Peníze co jsem koukala jdou do Fio přes UniCredit. Zvažuji, že si zařídím účet v CAD měně. To předpokládám obdržím na účet již přesnou částku v CAD? Pak bych s penězi nakládala dle svého a případně i měnila na CZK výhodněji než takto. Je má úvaha správná? Podotýkám, že na těch penězích nejsem závislá, takže mi tam klidně mohou sedět. Jde mi o to, že ztráta téměř 3 Kč na 1 CAD je dost, chci volnou ruku. Děkuji

Dobrý den,

vaše úvaha je správná (pokud si zřídíte účet v CAD, budou Vám platby připisovány přímo v CAD bez konverze na CZK). Doporučuji náš srovnávač produktu devizový účet.