Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #14442, Emise cenných papírů

Emise cenných papírů, Akcie a investice

J

Dobrý den, jaké služby prosím Vás poskytují banky při tzv. emisi cenných papírů? Děkuji

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

rozsah podpory při nové emisi cenných papírů je vždy věcí dohody mezi bankou a emitentem (může se jednat např. o pomoc s přípravou emise a následných prodejem CP).

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

5 tipů, jak správně pojistit dítě

5 tipů, jak správně pojistit dítě

21.6.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Pojištěný už od narození. I to je případ některých dětí, jejichž rodiče podlehnou nátlaku pojišťovacích agentů v porodnici. Nejen, že taková pojistka přichází zbytečně brzo, ale může být nevýhodná.

Půjčky pro mladé – je něco jinak, když žadateli nebylo ještě ani 21?

Půjčky pro mladé – je něco jinak, když žadateli nebylo ještě ani 21?

18.6.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Banky i nebankovní společnosti rády půjčují lidem v produktivním věku, tedy těm, co mají práci, úspěšně podnikají, případně jsou na rodičovské dovolené, ale předpokládá se, že se hned po ní úspěšně vrátí k výdělečné činnosti. Zákon sice dovoluje zadlužení lidem od 18 let, jenže v tomto věku zdaleka ne všichni ukončili vzdělávání, tudíž ani nemívají pravidelný příjem. Jak je to s půjčkami pro mladé, jak se k nim poskytovatelé stavějí a mají tyto úvěry nějaké zvláštnosti či kategorie?

Kdy využít půjčku pro OSVČ, jaké jsou její podmínky a kdy raději zůstat u spotřebitelského úvěru?

Kdy využít půjčku pro OSVČ, jaké jsou její podmínky a kdy raději zůstat u spotřebitelského úvěru?

17.6.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Půjčky pro OSVČ jsou speciální kategorií půjček spadající do tzv. úvěrů podnikatelských. Ty nejsou nijak propojeny s podmínkami a zákonnou úpravou spotřebitelských úvěrů, v podstatě s nimi nemají nic společného – snad jen to, že jde o půjčku peněz. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

KZ

#14597, Přítel mě uvedl jako spolužadatele bez mého vědomí, Hypoteční poradna, 20.6.2021

Dobrý den, jsem na mateřské dovolené už 3 roky. I přes to mne přítel napsal jako žadatele na hypotéku bez mého vědomí s tim, že mám příjem, i když rodičovsky příspěvek není příjem. Do žádosti vyplnil, že beru 12 000 Kč rodičovsky příspěvek, který jsem brala pouhy půl rok a pak už jsem brala a beru 6 000 Kč měsíčně. Chtěla bych vyvazat z hypotéky, ale přítel se k tomu vůbec nemá. Jsou i jiné moznoti jak z hypotéky ven, když nejsem schopna hypotéku splácet? Co pro mne znamená když odejdu z baráku? Podotýkám, že má je pouze hypotéka, majetek žádný. Děkuji

Dobrý den, přítel Vás nemohl uvést bez vašeho vědomí či souhlasu jako spolužadatele o hypotéku, neboť jako spolužadatel byste musela podepsat úvěrovou smlouvu (pokud jste nic nepodepsala, nemáte s přítelovou hypotékou nic společného). Jestliže jste úvěrovou smlouvu podepsala, pak za hypotéku s přítelem ručíte společně a nerozlučně a bez souhlasu banky a přítele Vás není možné vyvázat. Banka by s vyvázáním souhlasila pouze v případě, kdy by byl přítel sám dostatečně bonitní na splácení celé hypotéky. Pokud by se hypotéka přestala splácet, banka by nemovitost v zástavě zpeněžila. Odchod z domu nemá na hypotéku žádný vliv (pro banku není podstatné, kde bydlíte). Doporučuji náš článek Převod hypotéky.

M

#14596, Insolvence, Exekuce a insolvence, 20.6.2021

Dobrý den, mám dotaz. Již mám druhým rokem insolvenci a vše probíhalo v pořádku. Nyní mi bylo řečeno od správkyně toto, cituji:

Prosím Vás, u Vašeho řízení již několikrát došlo k poklesu příjmu (ať už z důvodu nemoci nebo prostě nižší mzdy), ale už nám to tam udělalo celkem znatelný propad v očekávaném uspokojení věřitelů a pokud nenavýšíte co nejvíce příjem, je možné, že by Vás soud na konci neosvobodil, případně již v průběhu oddlužení zrušil. Aktuálně to vychází tak, že abyste zaplatil za 5 let těch zákonných 30 % závazků, měla by měsíční splátka činit alespoň 8.700,- Kč. Když máte normální mzdu, tak vychází měsíční splátka okolo 7.000,- Kč - 7.500,- Kč (5.500,- Kč - 6.000,- Kč srážka, + 1.500,- Kč zasílaný dar). I v těchto lepších měsících to tedy na tu požadovanou splátku nepostačuje. Myslíte, že zvládnete třeba tu částku zasílanou z daru navýšit alespoň na 2.500,- Kč? V tuto chvíli totiž očekávané uspokojení věřitelů činí pouze 20,88 %. Případně zvažte, jestli byste si nezvládl najít nějaké lépe placené zaměstnání.

Chci se zeptat, zda je toto vše v pořádku a zda může toto nastat? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano, toto je reálné. Při neplnění povinností Vám může být insolvence ukončena nebo po uplynutí 5 let dluhy neprominuty. Přístup ins. správce se mi zdá velmi korektní - dává Vám dobrou radu, které se doporučuji držet.

IFJ

#14595, Ukradli mi peníze z účtu, Běžný účet, 20.6.2021

Dobrý den, dne 16.6. mi byly ukradeny peníze 9 999,99 Kč, kartu mám a nepoužívám min. 3 týdny, nikdo ji neměl, já žádnou certifikaci nepotvrzoval. V tento den a uvedenou dobu jsem na internetu vůbec nebyl (podle historie). Kartu jsem zablokoval a zrušil. Jsem 3. rok u RB - byl jen 20 let u spořitelny, bez jediného problému, uvažuji že se vrátím zpět, protože těch problémů je v posledních 14 dnech více, cca další 4 závažné. Jsem důchodce, žiji z ruky do huby, celý život jsem poctivě makal a tyto problémy nemám zapotřebí. Co mi poradíte? Jaký je Váš názor? Děkuji

Dobrý den, pokud Vám byly z účtu neoprávněně odečteny peníze, podejte své bance reklamaci. Banka vše přezkoumá a v případě pochybení peníze na běžný účet vrátí. Stejně postupujte v případě ostatních incidentů.  K platbě kartou stačí znát číslo karty, datum expirace a CVV/CVC kód (3 čísla z rubu karty) - pachatel u sebe nemusí mít kartu fyzicky. Pokud jste omylem tyto údaje komukoliv sdělil, banka velmi pravděpodobně reklamaci neuzná. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR