Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #18490, Expartner chce zpětně doplatit nájem

Expartner chce zpětně doplatit nájem, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, expartner se po rozchodu zbláznil a formou splátek po mně chce vrátit polovinu nájmu. Podepsali jsme o tomto dohodu. Nicméně aktuálně nemám příjem na to, abych to hradila a on mi vyhrožuje policií. Tím, že je to mezi soukromými osobami si nejsem jista, zda jde skutečně o trestný čin, když s ním komunikuji a on je s celou situací obeznámen.

Dobrý den,

dlužit peníze není trestné, oznamovat cokoliv podobného Policii nemá smysl. Pokud jste sepsali dohodu kterou Vy neplníte, může se expartner domáhat Vašeho plnění soudní cestou (např. vymáhání dluhu pomocí exekuce). Osobně mi přijde zcela absurdní po rozchodu po partnerovi vymáhat část peněz za bydlení. On Vám též proplatí vyprané ponožky, navařené večeře a společně strávený čas?