Firemní kreditní karta, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
29.8.2019 Půjčka

Dobrý den, v současné době mám od zaměstnavatele debetní firemní kartu pro firemní účely (nákupy, služební cesty apod.). Z důvodu jisté restrukturalizace se plánuje, že tyto karty budou zrušeny a nahradí se firemními kreditnímu kartami. Údajně se nyní zjišťuje, jestli je tato možnost v ČR legální, ale kdyby to prošlo, tak by to prý mělo fungovat asi následovně (jsou to zatím trochu podpultové informace, tak nevím, jak moc jsou přesné): Budu si muset zřídit kreditní kartu, která bude vydána na mé jméno, jištění a případné dluhy mají jít za firmou. Má to fungovat tak, že na základě vyúčtování výdajů mi firma zašle peníze na účet a já si to budu muset na kreditní kartě dorovnat. Můj dotaz je, zda-li i v tomto případě se v případě refinancování hypotéky nebo nové hypotéky přihlíželo k tomu, že mám kreditní kartu (ačkoliv jsem z mého pohledu pouze uživatel této karty). Děkuji

Dobrý den,

takto dnes skutečně mnoho firem řeší financování služebních cest a jiných výdajů zaměstnanců (skrz korporátní kreditní karty). Karty bývají vystavovány přímo na jména zaměstnanců a má to mírně negativní vliv na jejich bonitu při žádosti o úvěry (půjčka, hypotéka). Doporučuji sjednat spíše nižší úvěrový rámec (aby byl dostatečný pro služební cesty, ale zároveň příliš nesnižoval Vaši bonitu).