Jak oddělit předčíslí a číslo účtu v Fio bance?

5.3.2018 Platba

Pokračování dotazu č. 4409: Dobrý den, mám Fio banku a nemůžu odděleně zapsat předčíslí a číslo účtu. Paní, které chci poslat peníze, si je jistá, že mi číslo svého účtu poslala správně. Každopádně to číslo účtu má osm číslic a ne 10. Četla jsem, že můžu před číslo účtu doplnit nuly. Je to pravda? Nechci své peníze poslat jinam. Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obecně předčíslí má 0-6 číslic (před pomlčkou), číslo účtu má až 10 číslic, kód banky má právě 4 číslice. Všechny účty mBank mají stejné předčíslí (670100). Vámi uvedené číslo účtu (2208433) má 7 číslic. Tento počet je obecně přípustný, ale účty mBank obvykle začínají "220" a mají 10 číslic. Číslo účtu lze odpředu doplnit nulami, ale toto nemá na jeho správnost vliv. Číslo účtu 670100-2208433/6210 není platné. Buď je v něm překlep, nebo chybí číslice (můj tip).