Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #13956, Hypotéka a chybný záznam o insolvenci

Hypotéka a chybný záznam o insolvenci, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, s manželem chceme koupit domek a zažádali jsme o hypotéku. Byli jsme šokováni, když jsme z banky dostali zprávu, že jsme neúvěrovatelní, protože manžel byl údajně v minulosti v insolvenci, přičemž již nemá záznam v insolvenčním rejstříku, takže údajně asi požádal o výmaz, ale záznam jako takový prý má. Pro nás je to ovšem naprosto nová a šokující informace, nikdo z nás nikdy, ani v daleké minulosti, v insolvenci nebyl. Jak je tedy možné, že banka získala nějaké nepravdivé informace, na základě kterých bychom neměli nárok na úvěr a jakým způsobem lze vůbec dokázat, že jsme v insolvenci nebyli? Přijde nám to jako zlý sen, že se vůbec něco takového může stát.

Dobrý den,

pokud manžel v insolvenci nebyl, pak se pravděpodobně jedná o administrativní pochybení banky nebo insolvenčního rejstříku. Vše se jistě vysvětlí a budete si moci požádat o hypotéku