Lze ručit rozdělenou zadní částí zahrady při hypotéce na mobilní dům?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, přítel si chce brát hypotéku na mobilní dům - to již máme zjištěné, že nebude problém. Umístit ho ale chceme na zahradu jeho rodičů, kterou jsme nechali rozdělit (zatím je ale stále v jejich vlastnictví). Jedná se o zadní část zahrady, dle územního plánu obce v zastavěném území. S úmístěním mobilního domu problém nebude, předběžně nám to schválili na místním úřadě a prý by povolili i menší stavbu. Sousedé také souhlasí. Komunikaci chceme vyřešit pomocí věcného břemene, které by vedlo přes přední část zahrady. Otázka je - lze touto, již rozdělenou zadní částí zahrady, ručit při hypotéce? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud nově vzniklá parcela splní všechny podmínky (bude mít zajištěnou přístupovou cestu/inženýrské sítě a bude dle platného územního plánu zastavitelná), bude možné s ní za hypotéku na stavbu ručit.