Které evropské měny jsou nejvíce nezávislé na kurzovém pohybu eura?

Investice se zhodnocením až 12%
23.10.2022 Akcie a investice

Pokračování dotazu č. 19510: Dobrý den, chtěl jsem se prosím zeptat, které ze zbývajících evropských měn jsou nejvíc nezávislé na kurzovém pohybu eura. Děkuji

Dobrý den,

obecně je za velmi stabilní měnu považován švýcarský frank. Jak jsme si psali dříve, při investování do cizích měn doporučuji maximální obezřetnost. Určitě byste neměl konvertovat koruny na cizí měny jen z důvodu např. nepodložených obav, že Rusko napadne ČR (nic takového nehrozí). Přesně toto učinilo nemálo lidí po zahájení útoku Ruska na Ukrajinu, kdy vystrašení klienti rychle směnili koruny v nevýhodném kurzu za cizí měny. Kurz koruny se následně během dvou týdnů vrátil na svou původní úroveň a nešťastní investoři přišli o 20% svých úspor. Koruna je dobrá a stabilní měna, není důvod ji opouštět.