Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #10043, Investoval jsem do kryptoměny, ta ztratila hodnotu

Investoval jsem do kryptoměny, ta ztratila hodnotu, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
12.5.2020 Akcie a investice

Dobrý den, nakoupili jsme kryptoměnu od společnosti Cryptelo, která je momentálně v úpadku. Chtěla jsem se zeptat, co mohu dělat pro to, abychom získali investici zpět? Děkuji moc

Dobrý den,

investice (do dluhopisů, akcií, fondů, komodit, kryptoměn, atd.) jsou vždy rizikové a negarantují nezáporné zhodnocení či jakoukoliv návratnost. Někdo vydělá a někdo jiný prodělá (nemohou vydělat všichni). Kryptoměny jsou vysoce rizikové a investovat do neznámé a neunikátní kryptoměny od malé lokální společnosti je finanční sebevražda. Je vůbec otázkou, zdali máte nárok přihlásit svou pohledávku do insolvenčního řízení (výtěžnost by byla stejně mizivá), protože jste si koupila od bankrotující firmy produkt, který Vám tato firma dodala (byť se jednalo o produkt bezcenný). Firma prodávající kryptoměnu Vám z právního hlediska pravděpodobně "nic nedluží".