Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #20407, Investovala jsem na ústní dohodu

Investovala jsem na ústní dohodu, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
20.1.2023 Akcie a investice

Dobrý den, chci se zeptat, zda je platná smlouva o investování, kterou jsem podepsala 1.10. 2017 na dobu určitou do 1.10. 2018, ale ústně jsme se dohodli, že smlouva bude prodloužena. Investovala jsem 50 tisíc a poskytovatel investice se zavázal měsíčně vplácet rentu 500 Kč, což činil. K 1.10. 2018 měl 50 tisíc vrátit, ale nevrátil a dál pokračoval ve vyplácení renty 500Kč/měsíčně. Měla jsem za to, že se smlouva prodlužuje, ale smlouvu jsme písemně neprodloužili. Rentu přestal vyplácet v srpnu 2022 a tvrdí mi, že je smlouva neplatná a investovanou částku nechce vrátit. Velice děkuji za odpověď.

Dobrý  den,

jakou smlouvu přesně a s kým jste si sjednala? Investuje se obvykle s bankami či institucemi a vše se sjednává vždy písemně (ústní dohody se nedělají). Můžete si najmout právníka, který za úplatu váš případ nastuduje a poradí. Obecně jsou však ústní dohody těžko obhajitelné/vymahatelné (velmi těžce se prokazuje, co kdo slíbil).