Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #21184, Jak dlouho trvá elektrická přípojka?

Jak dlouho trvá elektrická přípojka?, Reality

Sjednejte si hypotéku online
11.4.2023 Reality

Dobrý den, zaujala mě vaše odpověď, že distributor je povinen připojit nemovitost do 1 roku po podepsání smlouvy. Já na připojení čekám již 17 měsíců a přišel mi dopis o prodloužení termínu o dalších 6 měsíců. To musím akceptovat?

Dobrý den,

lhůta 1 rok a "povinnost připojit" platí pro standardní situace (přípojka do 50m, technicky a ekonomicky realizovatelné). Nicméně i v těchto případech je distributor závislý na jednání dalších institucí (stavební úřad vydávající stavební povolení, obecní rada vydávající souhlas s věcným břemenem, neházení klacků pod nohy od ostatních účastníků řízení atd.). Pokud se např. soused bude odvolávat, obecní rada bude prodlužovat rozhodnutí o souhlas s věcným břemenem či se stane cokoliv jiného, může se lhůta adekvátně prodloužit a to nikoliv vinou distributora. Díky aktuálnímu stavu legislativy není bohužel výjimkou, že se na realizace staveb (přípojky, RD, infrastrukturní stavby jako silnice) čeká třeba i roky.