Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #13975, Jak nebýt plátcem DPH?

Jak nebýt plátcem DPH?, Daně

21.4.2021 Daně

Dobrý den, možná trochu hloupý dotaz, ale je to pro mě tak složit+ vysvětlené na internetu, že to zkusím tady. Chci si založit živnost - datum zahájení živnosti 1.5 2021, OSVČ, vedlejší (student). Příhlásím se do paušální daně, protože je to pro mě výhodnější, i když budu vedlejší. Všechny podmínky splnuji. Musím si hlídat přijmy abych nebyl plátce DPH (12 po sobě jdoucích měsíců) - to chápu. Prostě od 1.5 2021 do 1.5 2022 nesmím překročit milion korun, správně?. Ale jak je to se samotným paušálem? Píše se, že přijmy také nesmí být větší než milion korun abych splnoval podmínky. Takže vést si jednoduché učetnictví. Ale už nevím za jaké období. Bude to od 1.5. do 1.1. 2022? Takže v tomto období nesmím překročit milion korun? A potom normálně od ledna do ledna? Poradíte mi, prosím? Díky moc

Dobrý den,

plátcem DPH se stáváte v případě, kdy váš obrat za předchozích 12 měsíců překročí 1 mil. Kč. Hlídáte si tak obrat za posledních 12 kalendářních měsíců (nesledujete obrat za fiskální rok).