Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #12313, Jak řešit spor s bankou o náhradu škody?

Jak řešit spor s bankou o náhradu škody?, Banka

5.1.2021 Banka

Vážení, mám dotaz týkající se výplaty zděděných prostředků a uplatnění event. nároků vůči bance. Po zemřelém zůstal běžný účet (k němu byla vydána karta), spořící účet a vkladní knížka. ČSOB stále po více jak měsíci nevyplatila dědictví na uvedené účty s odůvodněním, že byla vydána k běžnému účtu karta. Domnívám se, že spořící účet a vkladní knížka měly být vyplaceny okamžitě, běžný účet 36 dnů po výpovědi již také. Jaké mám možnosti žádat po bance odškodnění za případné zadržování nemalých prostředků? Fakt, že peníze dědici chybí, neboť v rámci SJM má na účtech i své prostředky, netřeba zmiňovat. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučuji se snažit řešit spor s bankou nejdříve smírem (např. přes ombudsmana ČSOB). Není-li možné smírné řešení, můžete svůj spor řešit přes Finančního arbitra nebo soudní cestou. Pro přiznání náhrady škody je třeba prokázat 2 věci:

1) pochybení banky

2) vzniklou škodu (škodu je třeba exaktně kvantifikovat a zdůvodnit)