Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #5641, Jak určit pořadí dětí pro slevy na dani z příjmu?

Jak určit pořadí dětí pro slevy na dani z příjmu?, Daně

26.12.2018 Daně

Dobrý den, mám 2 děti (14,16/student) ve střídavé péči a manželka 2 děti (13, 20/student) ve vlastní péči, žijeme ve společné domácnosti a celý rok 2018 neuplatňujeme daňové zvýhodnění ve mzdě. Chceme všechny 4 děti uplatnit v mém Ročním zúčtování daně za rok 2018. V jakém pořadí musí být děti uvedeny na formuláři? Na mé 2 děti budu uplatňovat slevu pouze 6 měsíců. Můžou být jako první a druhé dítě uvedeny mé děti (sleva 2x 6 měsíců) a děti manželky jako třetí a čtvrté (sleva 2x 12 měsíců)? Jaké dokumenty je potřeba ke zúčtování přiložit? Děkuji!

Dobrý den,

toto bohužel možné není. Daňovou slevu na třetí a čtvrté dítě získáte pouze za měsíce, kdy jste měl v péči všechny 4 děti. Pořadí dětí můžete zvolit zcela libovolně, nicméně na slevu za první a druhé dítě musíte uplatnit plných 12 měsíců a na třetí a čtvrté dítě jen 6 měsíců.