Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #7195, Jak vymazat zástavní právo

Jak vymazat zástavní právo, Reality

Sjednejte si hypotéku online
30.7.2019 Reality

Dobrý den, děda na mě chce přepsat dům. A zjistila jsem, že v katastru nemovitostí má zástavní právo přepsáné z pozemkové knihy a změna výměr obnovou operátu. Tak jsem se chtěla zeptat, co to znamená a jak to odstranit z katastru, aby tam nic nebylo. A potom ještě jsem zjistila, že na jeho poli je pohledávka občana. A když jsem si nechala vytisknout papíry na poště Czech Point, tak jsem zjistila, že dluží pánovi, který vlastnil pole vedle, ale už ho nevlastní. Ale je tam adresa v papírech. Tak jak tuto situaci řešit? Když dohledám pána, jak postupovat, aby se to vymazalo. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

k výmazu zástavního práva za dluh musí dát souhlas věřitel. Doporučuji prověřit, zda byl dluh uhrazen a případně ho neprodleně uhradit. Poznámka "změna výměry obnovou operátu" Vám sděluje, že dochází k digitalizaci katastrální mapy.