Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #4209, Jak začít obchodovat s akciemi

Jak začít obchodovat s akciemi, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
15.1.2018 Akcie a investice

Dobrý den, chtěla bych si otevřít u některé české banky účet, abych mohla obchodovat na českých i zahraničních burzách s cennými papíry. Žiji a pracuji již několik let v Rakousku a zde je daň z přijmu pro tyto obchody 27%. Proto bych si ráda otevřela účet u nás, kde je tato daň jen 15%. Nevíte, jak to pak funguje s tou daní z přijmu? Platím jen těch 15% v ČR anebo musím doplácet rozdíl ještě v Rakousku? Nevíte, kde bych mohla najít podrobnější informace o tomto tématu? Děkuji

Dobrý den,

nejprve si musíte vybrat prostředníka (banku nebo obchodníka s cennými papíry), který Vás bude na kapitálovém trhu zastupovat. Doporučuji Fio banku (nízké poplatky, příjemný online servis). Váš prostředník Vám otevře majetkový účet v CDCP (centrální depozitář cenných papírů) a následně můžete začít obchodovat (technicky Vy zadáváte příkazy k nákupu/prodeji Fio bance, která je za Vás provádí na kapitálovém trhu).

ČR má s Rakouskem uzavřenou smlouvu o zamezení dvojího zdanění, tedy příjmy z ČR (i z kapitálového majetku) zdaněné v ČR již znovu v Rakousku nedaníte (ani nedoplácíte rozdíl).