Jak změnit banku před důchodem a vyhnout se poplatkům?

23.7.2019 Běžný účet

Dobrý den, prosím o odpověď a radu. Tchán má přes 30 let účet u ČS (účet pro seniory, Moje zdravé finance, platební kartu Visa, kontokorent - nevyužívá kontokorent, IB George a spořící účet - nevyužívá spořící účet). Co se týká změny banky, zavedeme mu Equa bank (výhody netřeba zde říkat), na ČSSZ jsem se dozvěděl, přímo doporučují, aby lidé nerušili stávající účty dříve, než-li důchod jim přijde na nový účet. Tady se dostávám k zápletce. Na chatu ČS mě sdělili, že je nutné, aby chodil na účet důchod, aby byl účet zdarma (+1 platba kartou příjem na 7tis.), což důchod tam v jeden měsíc nepřijde, protože bude mít nový účet. Takže poplatek ČS za účet má 100 Kč, papírový výpis 30 Kč, protože potřebuje info, že účet byl řádně uzavřen. Pracovnice mně nesdělila výpovědní dobu (údajně zrušení se domluví na pobočce, rovněž ani výpovědní dobu IB). Když jsem se dotázal, že když účet změníme na základní (ten je zdarma, protože se platí jiné služby, ale ty by nevyužíval) a ten základní hned vypovíme, tak máme přijít na pobočku. Na pobočku půjdeme až v momentě, kdy bude mít převedené peníze na nový účet, na ČS nechám 500 Kč jako minimální zůstatek, který mě také nesdělila. Když jsem rušil ČSOB, tam mě postup sdělili ihned. Co doporučíte za postup? Připadá mě to, že to tak ČS má schválně, aby odradila lidi od zrušení účtu. Děkuji

Dobrý den,

papírový výpis zrušte, nemá pro Vás žádnou přidanou hodnotu (zbytečně vyhozených 30 Kč). Potvrzením o zrušení účtu pro Vás bude převedení zůstatku na nový účet. Podmínku obratu 7 000 Kč lze splnit i převodem peněz z jiného účtu. Se zrušením starého účtu vyčkejte dle doporučení ČSSZ na připsání prvního důchodu na nový účet. Výpovědní lhůta pro běžný účet činí 1 měsíc.