Jak zrušit irský bankovní účet z ČR bez nutnosti návštěvy banky v Irsku?

2.3.2018 Běžný účet

Dobrý den, dvě léta jsem pracovala v Irsku a tudíž jsem si tam založila i účet. Nyní do Irska již jet neplánuji. Potřebovala bych zjistit, zda si mohu z ČR zrušit irský účet nebo musím zajet do Irska do banky. Mám všechny potřebné údaje k účtu. Nutno podotknout, že mi už banka posílá poplatky a já jsem nyní asi 3 eura v mínusu :/ Děkuji za odpověď

Dobrý den,

bohužel velmi málo bank umožňuje zrušení účtu online přes internetbanking. U většiny bank se to neobejde bez osobní návštěvy pobočky. Nejspíše se tak budete muset podívat opět do Irska. Podobný problém řeší mnoho dalších studujících či pracujících, kteří na pár let vycestovali do zahraničí a před odjezdem zpět do ČR nevypořádali všechny své místní závazky.