Banky.cz Bankovní poradna zdarma Ostatní #16442, Jakou hodnotu by dnes měly protektorátní koruny?

Jakou hodnotu by dnes měly protektorátní koruny?, Ostatní

16.1.2022 Ostatní

Dobrý den, dotaz souvisí se starým životním pojištěním. Prosím o odpověď. Jakou hodnotu by v dnešní době mělo 150 000 protektorátních korun? Děkuji

Dobrý den,

toto by bylo na delší akademickou diskuzi z kategorie "coby kdyby" (kdyby Německo vyhrálo válku, kdyby komunisti neprovedli měnové reformy, atd.). První měnová reforma proběhla již v roce 1945, kdy si každý mohl vyměnit jen 500 Kčs a zbytek mu byl deponován na vázaném vkladu, který byl vytunelován komunisty druhou měnovou reformou v roce 1953 (hotovost a bankovní vklady se přepočítávaly kurzy 5-50:1).