Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #17893, Jedu na delší dobu do Mexika

Jedu na delší dobu do Mexika, Běžný účet

10.5.2022 Běžný účet

Zdravim, dostal jsem pracovni nabidku v Mexiku na dobu 3 let. Zajimalo by me doporuceni, jak nejefektivneji (rozumej s co nejnizsimi naklady) "bankovat" mezi Mexikem a CR. V CR mam zavazky v podobe splatek hypoteky a jednoho dalsiho uveru. Budu pobirat nejaky prijem z pronajmu, ale nevystaci mi na pokryti vsech nakladu. V Mexiku budu pobirat mzdu a mit lokalni zavazky (najem, nakupy apod.). Doufam, ze za dobu kontraktu neco z vyplaty nasetrim a budu pak resit prevod do CR vetsiho obnosu. Predem dekuji za vase doporuceni.

Dobrý den,

při delším pobytu se velmi pravděpodobně bez lokálního účtu u mexické banky neobejdete. Český účet budete moci nadále obsluhovat přes internetbanking a lokální potřeby v Mexiku budete řešit přes lokální mexický účet. Bankování mezi ČR/Mexiko se tak omezí na občasné platby pro zajištění dostatečného zůstatku na českém účtu.