Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #16067, Kam uložit peníze na 15 let?

Kam uložit peníze na 15 let?, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
9.12.2021 Akcie a investice

Dobrý den, jak nejlépe investovat 2 000 000 Kč na jméno vnuka na 15 roků? Teď má 2,5 roku. Nemusí být velké úročení , ale spíše jistota.

Dobrý den,

pokud nebudou peníze úročeny aspoň na úrovni inflace (nyní 7-10%, další roky 3-5%, dlouhodobě 2-3%), ztratí svoji hodnotu. Před 15 lety jste si v Praze za 2 mil. Kč koupil byt 4kk 90m2, dnes si za stejné peníze nekoupíte ani polovinu garsonky.

Dobrou volbou by pro Vás na dalších 6 let mohl být protiinflační Dluhopis Republiky (úrok na úrovni inflace).