Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #11269, Kdo má nárok na slevu na poplatníka?

Kdo má nárok na slevu na poplatníka?, Daně

18.9.2020 Daně

Dobrý den, mám takový rychlý a krátký dotaz ohledně toho, jestli si můžu zažádat o slevu na daňového poplatníka, když můj jediný zdroj obživy je smlouva na DPČ. Student nejsem, jsem na kombinovaném studiu, na které se nedá uplatnit sleva na studenta. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na základní slevu na poplatníka (24 840 Kč/rok) má nárok úplně každý. O aplikaci slevy požádejte svého zaměstnavatele prostřednictvím podepsaného Prohlášení poplatníka daně z příjmu (tzv. růžový formulář). V rámci daňového přiznání pak budete moci požádat o daňový přeplatek za minulé měsíce roku 2020 (kdy jste slevu měsíčně neuplatňoval).