Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #8813, Kdo mi provede roční zúčtování daně z příjmu?

Kdo je odpovědný za daně za rok 2019 po změně zaměstnavatele?

3.2.2020 Daně

Dobrý den, ke konci prosince jsem dal výpověď u jednoho zaměstnavatele a hned od 1.1. 2020 nastoupil do nové práce taky na HPP jako zaměstnanec. Na koho se mám obrátit s daněmi za rok 2019? Myslím že původní zaměstnavatel u kterého jsem odpracoval celý rok. Odečítám si totiž z daní hypoteční úvěr, tak nevím komu předat podklady, protože nový zaměstnavatel prý mi daně dělat nebude. Děkuji

Dobrý den,

roční zúčtování daní Vám provede poslední zaměstnavatel, u kterého jste v roce 2019 pracoval a kde jste podepsal Prohlášení poplatníka daně z příjmu za rok 2019 (tzv. růžovku).