Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #22388, Kdy dostanu vyplacené dědictví?

Kdy dostanu vyplacené dědictví?, Běžný účet

10.11.2023 Běžný účet

Dobrý den, chci se zeptat na to, jak dlouho trvá bance rozhodnout, jestli mohu nakládat s účtem po zemřelém otci, když mám usnesení od notáře, že jsem jediný dědic a soudní notář mi povoluje nakládat s účtem po zemřelém jako by to byl můj účet ještě před skončením dědického řízení. Nabití právní moci bylo 24.10. 2023. Druhý den jsem šla s usnesením do banky a pořád řeším nějaké problémy s jejich papíry. Byla jsem tam už čtyřikrát, protože byl potřeba jeden podpis, druhý, třetí atd. Do dnešního dne se nic neděje, pořád jenom slyším, že se čeká na rozhodnutí banky. Je to 17 dní. To je podle mě dost na to, aby si nějaký úředník přečetl usnesení. Je to tam opravdu napsané tak, že i laik to pochopí. Jde mi o to, že notář byl ochotný to udělat, protože viděl, že jsem vše zaplatila já (pohřeb, hospic, atd.) a jsem opravdu jediný dědic a abych se nedostala do existenčních problémů, ve kterých samozřejmě díky bance jsem. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banka má na vyřízení požadavku 30 dnů. Doporučuji s bankou spolupracovat a poskytnout všechny žádané dokumenty a podpisy. Nespolupráce povede k pozdějšímu vyřešení vašeho požadavku.