Kdy mi přijdou peníze z Ošetřovného po pracovním úrazu?

Dobrý den, minulý měsíc jsem měla pracovní úraz v práci (pohmožděný hrudník). Chtěla jsem se zeptat, jak je to s vyplacením peněz. Od zaměstnavatele mi přišla část výplaty za dny v lednu a tuším 14 dni, které platí zaměstnavatel. A zajímalo by mě, kdy přijdou peníze z OSSZ. Zatím nic nepřišlo, takže to přijde až po ukončení neschopnosti? V případě, že ano, tak za jak dlouho? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zatímco náhradu mzdy za prvních 14 dní pracovní neschopnosti placenou zaměstnavatelem obdržíte spolu s výplatou v řádném termínu, nemocenská (placená OSSZ) trvá bohužel déle. Nečeká se na ukončení pracovní neschopnosti, ale vlivem nedostatečné pružnosti českých úřadů je třeba se obrnit trpělivostí.