Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #20172, Kolik mám podat daňových přiznání?

Kolik mám podat daňových přiznání?, Daně

21.12.2022 Daně

Dobrý den, můj manžel pracuje na HPP, DPP (do 10 000 Kč) i OSVČ. Poprvé budeme za takové situace podávat přiznání k dani z příjmu. Můžeme to podat dohromady všechno na jednom formuláři? Účetní pracovnice nedoporučila slučovat přiznání HPP a DPP z důvodu nevýhodnosti. U OSVČ je minimální finanční pohyb - žádný příjem Co všechno potřebujeme ke správnému vyplnění? Jsem tady v tomto amatér, proto případně prosím o info, kde bych se dozvěděla více informací ke konkrétnímu případu. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

daňové přiznání se podává vždy dohromady za všechny příjmy dosažené v daném roce (jeden formulář na všechny příjmy - není možné podat jedno přiznání za HPP, druhé za DPP a třetí za OSVČ). Pro vyplnění daňového přiznání potřebujete Potvrzení o zdanitelných příjmech (POZP) od všech zaměstnavatelů. Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání