Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #17632, Kolik mi vrátí na daních?

Kolik mi přijde zpět za slevu na poplatníka při vrácení přeplatku na daních?

13.4.2022 Daně

Dobrý den, mám dotaz k vrácení přeplatku na daních. V loňském roce jsem byla od 17.5. v neschopnosti a od 12.12. na mateřské. Ráda bych věděla, jestli mi můžete poradit, kolik by mi mělo přijít zpět za slevu na poplatníka. Roční zúčtování za mě podával zaměstnavatel a nic jiného neuplatňuji. Děkuji

Dobrý den,

vše závisí na výši vašeho příjmu. Např. s příjmem 15 000 Kč Vám na daních nic vracet nebudou, s příjmem 40 000 Kč/měsíc dostanete zpět celou nevyčerpanou slevu na poplatníka.