Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #8268, Kolik zaplatím na dani z příjmu?

Kolik zaplatím na dani z příjmu?, Daně

12.12.2019 Daně

Dobrý den, v červenci letošního roku jsem začal podnikat, ale byl jsem student. 6.12. mi bylo ukončeno studium, tudíž přecházím na OSVČ s hlavním příjmem. Od července jsem jako živnostník vydělal zhruba 130 000 Kč. Můj dotaz je, jak to budu mít příští rok s daněmi? Co a kolik bude potřeba zaplatit? Moc děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

odpověď na Vaši otázku získáte vyplněním daňového přiznání. Výsledná daňová povinnost je závislá na mnoha detailech, každý dle své životní situace nárokuje jiné snížení daňového základu a daňové slevy. Doporučuji náš článek Daň z příjmu za rok 2018 (podmínky pro rok 2019 se příliš měnit nebudou a po konci roku vydáme článek na toto téma). Mohu Vám jen obecně sdělit, že jako OSVČ si musíte platit taktéž zdravotní i sociální pojištění (při hlavní činnosti pak každoměsíční zálohy v minimální výši).