Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #5999, Kreditní karta

Kreditní karta, Půjčka

M

Pokračování dotazu č. 5994: Dobrý den, reaguji na odpověď na svou předchozí otázku ohledně nejvhodnější kreditní karty pro platby online, kde jste mě ubezpečili, že debetní karty jsou stejně bezpečné jako kreditní, není proto třeba pořizovat kreditní kartu, nechci-li jí využívat pro účely bezúročné půjčky. Chápu, že zabezpečení je srovnatelné, ale vždycky jsem si myslela, že hlavní rozdíl je v tom, že v případě krádeže nebo zneužití údajů u debetní karty má zloděj přímý přístup k mým reálným penězům (k mému účtu), zatímco u kreditní karty jsou to peníze banky. Čili, když je někdo ukradne, nemusí to znamenat, že o ně já přijdu. To mi připadá jako dost zásadní rozdíl. Nebo se mýlím? Moc děkuji za odpověď.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

při zneužití platební karty se vždy zkoumá míra zavinění na straně klienta. Pokud byste někomu sdělila citlivé informace (číslo karty, PIN, CVC kód), banka reklamaci neuzná. V opačném případě je Vám ztráta plně kompenzována. Stejný postup se uplatňuje u debetních i kreditních karet. Došlo-li by k zaviněnému zneužití kreditní karty, musela byste dluh bance uhradit. 

Na běžném účtu má většina lidí průměrně menší zůstatek (např. 30 000 Kč) než kolik činí povolený úvěrový rámec na kreditce (např 100 000 Kč). V případě zaviněného zneužití karty bez kompenzace na straně banky Vám tak hrozí vyšší ztráta u kreditní karty (lupič může odčerpat více peněz).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Horší než Uganda nebo Tádžikistán. Česko je ve vyřízení stavebního povolení mezi nejhoršími

Horší než Uganda nebo Tádžikistán. Česko je ve vyřízení stavebního povolení mezi nejhoršími

18.11.2019, Reality, Autor: Marek Hadač

Uganda, Tádžikistán, Moldávie, Kyrgyzstán nebo například Tanzanie. To jsou jen některé státy, ve kterých je vyřízení stavebního povolení jednodušší než v České republice. Podle nedávno zveřejněné zprávy Doing Business 2020 je před Českem hned 156 zemí světa. Naše republika tak patří mezi třicítku nejhorších.

KB nabídne jednodušší evropský obchod přes we.trade

KB nabídne jednodušší evropský obchod přes we.trade

17.11.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Spojení s we.trade plánuje Komerční banka v příštím roce. Poslední dobou jsme ze všech stran konfrontováni nepříznivými zprávami o nastupující hrozbě ekonomické recese a s tím souvisejícím ochlazením průmyslové produkce ve státech závislých na exportu. V takovém období nabývají na významu otázky, jakým způsobem si zajistit zaplacení zakázky. 

Jak vybrat nejvýhodnější spořicí účet: 4 kritéria, na která si musíte dát pozor

Jak vybrat nejvýhodnější spořicí účet: 4 kritéria, na která si musíte dát pozor

15.11.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

Co nejvyšší úrok. To je pro spoustu lidí jediné kritérium, podle kterého vybírají spořicí účet. Jenže aby se opravdu vyplatil, musíte toho sledovat mnohem víc. Podívejte se proto na 4 věci, na které nesmíte pří výběru nejvýhodnějšího spořicího účtu zapomenout.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

LD

#8072, Mohu nakládat se svým majetkem?, Osobní a rodinné finance, 19.11.2019

Dobrý den, přítel v červenci doplatil insolvenci v plné výši 100%. Přišlo mu rozhodnutí od soudu o zaplacení, ale v registru dlužníků ještě bude tři roky. Mne by zajímalo, jestli může disponovat se svým majetkem, prodat ho, darovat, vyměnit atd když už má vše zaplacené ale v registru pořád je veden- Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano, po skončené insolvenci můžete volně nakládat se svým majetkem. Negativní záznam v registrech dlužníků Vám pouze neumožní získat úvěr během následujících 3-4 let od momentu ukončení oddlužení.

MV

#8071, Jak zrušit účet?, Běžný účet, 19.11.2019

Dobry den, chcel by som zrusit ucet v Post bank v Nemecku, ale potrebujem formular na vypisanie a neviem ho nikde najst. Vedeli by ste mi pomoct?

Dobrý den, nenajdete-li formulář na webu dané banky, zkuste si o něj napsat na infomail. Nicméně účet by Vám měli zrušit i bez vyplněného formuláře.

R

#8070, Úraz v insolvenci, Exekuce a insolvence, 19.11.2019

Dobry den, jsme insolvenci. Mel jsem pracovni uraz. Na co mam nárok od pojištovny?

Dobrý den, za pracovní úraz byste měl dostat odškodnění vyplacené zaměstnavatelem (které za zaměstnavatele hradí jeho pojišťovna). Je ovšem možné, že toto odškodnění bude vyhodnoceno jako mimořádný příjem a použito ins. správcem na umoření vašich dluhů.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8000 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR