Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #5854, Kreditní karta a úročení dluhu

Kreditní karta a úročení dluhu, Půjčka

JO

Dobrý den, mám z kreditní karty půjčené peníze u Raiffeisenbank. RPSN okolo 19%. Splátkového období bez úroku 55 dní. To znamenám, že když celou splátku neuhradím do 55 dni, zaplatím celé RPSN? Nebo zaplatím jen nějaké procento úroku na každé měsíční splátce každý měsíc? Děkuji za pomoc

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

kreditní karty mají extrémně vysoké úroky/RPSN, jak jste se sám přesvědčil (19%) Půjčku dnes seženete za 5-7%, tedy 3-4x levněji. Kreditní karta je dobrý sluha, ale zlý pán - viz náš stejnojmenný článek zde. Kreditní kartu používejte jen tehdy, zvládnete-li peníze vrátit do konce bezúročného období. Jinak je to finanční sebevražda. 

RPSN 19% představuje roční náklady na půjčené peníze. Za každých půjčených 1 000 Kč zaplatíte bance 190 Kč ročně (měsíčně 16 Kč). 

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Zájem o stavební spoření loni stoupl o 12%. A další růst má přijít letos

Zájem o stavební spoření loni stoupl o 12%. A další růst má přijít letos

22.1.2020, Spoření, Autor: Petr Jermář

Nejúspěšnější rok za posledních 5 let mají za sebou stavební spořitelny na českém trhu. Minimálně z pohledu nově uzavřených smluv. Poprvé od roku 2014 totiž jejich počet překonal půl milionu. Podle údajů ČTK dosáhl dokonce na 546 000. Naopak poptávka po úvěrech na bydlení loni klesala.

Na refinancování má letos nárok 130 tisíc lidí. Můžou si tak výrazně zkrátit splácení

Na refinancování má letos nárok 130 tisíc lidí. Můžou si tak výrazně zkrátit splácení

20.1.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Zhruba 130 tisíc. Takový je počet lidí, kterým letos končí fixace hypotéky a můžou požádat o refinancování. U něj zpravidla dostanou lepší úrok, než jaký jim nabídne jejich stávající poskytovatel. Za rok díky tomu ušetří tisíce korun.

Termínované vklady v družstevních záložnách: lákají na vysoký úrok, skrývají ale i nevýhody

Termínované vklady v družstevních záložnách: lákají na vysoký úrok, skrývají ale i nevýhody

17.1.2020, Spoření, Autor: Jan Budín

Jedny z nejzajímavějších úroků u termínovaných vkladů dlouhodobě nabízí družstevní záložny neboli kampeličky. Jejich sazby zpravidla přesahují hodnoty, které slibují banky. Snaží se tím vyvážit své mínusy.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

D

#8669, Hypotéka a sleva na dani, Daně, 22.1.2020

Dobrý den, rádi bychom uplatnili slevu na zaplacených úrocích z hypotéky. Minulý rok jsme zařizovali všechny dokumenty ohledně katastru atd. a vše zanesli na finanční úřad. Po druhé jsem myslela, že už stačí přidat zaměstnavateli potvrzení o zaplacených úrocích a zpracuje to zaměstnavatel. Bylo nám ale řečeno, že u zaměstnavatele je to pouze roční zúčtovaní daní a s daňovým přiznáním musíme na finanční úřad. Popravdě teď vůbec nevím co máme vlastně vyplnit nebo udělat. Budu moc ráda za pomoc. Děkuji

Dobrý den, ohledně daně z příjmu máte na výběr ze dvou možností: 1) daňové přiznání si zpracujete sama (zaměstnavatel Vám na to dodá POZP - Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2019 a Vy si uplatníte slevy na dani dle svého volby) 2) roční zúčtování daní provede zaměstnavatel (zaměstnavateli řeknete, které slevy na dani chcete uplatnit a dodáte mu patřičná potvrzení) Určitě tedy můžete o "zpracování daní" (včetně zahrnutí slevy za zaplacené úroky) požádat zaměstnavatele (stačí mu dodat potvrzení o zaplacených úrocích z banky).

K

#8668, Blokace účtu, Exekuce a insolvence, 22.1.2020

Dobry den, v listopadu jsem zazadala o insolvenci a ted mi byl zablokovany ucet v bance. U banky ale dluh nemám. Mohou mi ucet zablokovat a jeste mi drzet penize? Děkuji za odpoved.

Dobrý den, účet Vám banka zablokovala pravděpodobně na pokyn exekutora. V insolvenci je vykonavatelnost exekucí pozastavena (nelze strhnout peníze z účtu), ale exekutor může blokovat účet - až do momentu ukončení insolvence.

#8667, Platba kartou online, Platba, 22.1.2020

Dobrý den, na internetu jsem opakovaně narazila na výraz platba online kartou. Ráda bych se zeptala, jak je možné tuto kartu získat. Stačí když vlastním obyčejnou kartu k účtu a nějak ji aktivovat? Vůbec nevím, jak bych to měla provést. Mám banku ČSOB. Děkuji za vysvětlení.

Dobrý den, zaplatit online je možné s každou platební kartou (stejně jako např. platíte v obchodě). Pro platbu online zadáváte číslo karty, datum expirace a CVV/CVC kód (3 číslice za rubové straně karty).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8600 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR