Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #15987, Kreditní karta bez příjmu

Kreditní karta bez příjmu, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
1.12.2021 Půjčka

Dobrý den, hledám "normální" banku, kde bych si mohl pořídit skutečnou kreditní kartu, kterou nutně potřebuji v zahraničí při půjčování auta. Zatím mám kartu Visa od DKB v Německu, ale ta bude příští rok mnohem dražší, takže hledám kreditní kartu tady v ČR. Výhodou karty DKB je, že funguje jako kreditní karta, ale úvěrový limit odpovídá zůstatku na speciálním účtu kreditní karty. Můžete si ho neustále dobíjet z běžného účtu, který také musíte mít (nic vás to nestojí). Je to také velmi bezpečný koncept. Existuje něco podobného v české bance? Moje předchozí domácí banka mě právě naštvala, protože zamítla mou žádost o kartu s odůvodněním, že na účtu nemám své příjmy ze zaměstnání (ale zůstatek na účtu je téměř sedmimístný). Jsem cizincem v ČR již téměř 30 let, mám zde trvalé bydliště, nemovitost a jsem klientem této banky již téměř 15 let! Existují vstřícnější banky nebo lepší řešení? Mnohokrát děkuji za jakoukoli pomoc.

Dobrý den,

kreditní karta je formou půjčky a dle Zákona o spotřebitelském úvěru musí věřitel před poskytnutím úvěru ověřit bonitu žadatele. Zejména je nutné se ujistit, že dlužník vydává na splácení všech svých úvěrů přiměřenou část svých příjmů. Z čehož plyne, že bez příjmu půjčku nezískáte (byť byste měl vyšší úspory či vlastnil nemovitost).

V zahraničí jste měl pravděpodobně tzv. předplacenou kartu (nečerpal jste úvěr ale své vlastní peníze, které jste si předem dobil).