Leasing pro ruskou firmu, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
12.3.2020 Půjčka

Dobrý den, mám takovou zvláštní otázku. Nevíte prosím Vás konkretní českou banku, která může poskytnout finanční leasing nějaké firmě v Rusku? Mám na mysli následující situaci. Český výrobce např. obráběcích strojů má zákazníka v Rusku, ale ten zákazník si nemůže dovolit nakup celého stroje ihned a nechce ten problém řešit pomocí úvěru. Takže firmy se dohodly využit leasing. Český výrobce prodá stroj české bance a pak česká banka jako pronajímatel pronajímá stroj ruské firmě, která je nájemcem. Může to být? Pokud ano, pomocí jaké české banky? Předem děkují za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

české banky nebudou příliš ochotné poskytnout leasing nebo jiný úvěr ruské firmě bez zástavy majetku na území ČR (v případě nesplácení by neměly příliš velkou páku na ruskou firmu).