Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #16576, Lze zpochybnit starý dar nemovitosti?

Lze zpochybnit starý dar nemovitosti?, Reality

Sjednejte si hypotéku online
23.1.2022 Reality

Dobry den, babicka darovala byt svemu synovi pred 6 lety, mému otci, nastesi v nem muze dozit. Stejne tak mu darovala sumu penez, ale ponechala si dispozicni právo. 5 tydnu pred smrti otec 1/2 bytu napsal na svoji manzelku. Sve nemovitosti take prepsal, daroval je dceri nove manzelky. Obe zeny na nej mely vliv, sdileli domacnost v jeho nemoci. Babicka by ten darovany byt ovsem radeji videla v rukou svych vnucek. Je mozne nejak zpochybnit prepsani bytu a vratit ho do rukou babicky? Zminenou sumu penez jen par dni pred smrti meho otce babicka prevedla zpet na svuj ucet a ted se bojí, ze ji nova manzelka za to muze napadnout a chtit je zahrnout do dedictvi po otci. Kdo bude dedicem movitych veci po babicinne smrti? Deti ani manzela nema, pouze vnucky a povedenou snachu.

Dobrý den,

babička byt svému synovi darovala před 6 lety evidentně dobrovolně a za plného vědomí. Nelze si vše po 6 letech a úmrtí syna rozmyslet s tím, že by to všechno chtěla jinak. Jak sama píšete, syn mezitím navíc byt dále přepsal na jinou osobu a umřel. Převedení peněz z účtu syna na účet babičky pár dnů před úmrtím je napadnutelné a takové peníze lze za určitých okolností zahrnout do dědictví. Nemá-li babička děti ani manžela, hledalo by se vzdálenější příbuzenstvo.