Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #12620, Mám podávat daňové přiznání?

Mám podávat daňové přiznání?, Daně

JP

Dobrý den, v roce 2019 (v listopadu) jsem v práci dostala výpověď kvůli neschopence týkající se těhotenství a na neschopence jsem zůstala až do konce června 2020. Pak jsem šla rovnou na rodičovskou dovolenou. Na podporu v mateřství a ani porodné jsem neměla nárok. Vyplatí se mi podávat daně nebo to nemá cenu?

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

pokud jste v roce 2020 neměla žádné zdanitelné příjmy (nemocenská, mateřská ani rodičovská nejsou zdanitelnými příjmy), pak daňové přiznání nepodáváte (nemá smysl podávat prázdné přiznání plné nul). 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Úvěry ze stavebního spoření hlásí rekordně nízké úroky. Klesly pod 1,9 %

Úvěry ze stavebního spoření hlásí rekordně nízké úroky. Klesly pod 1,9 %

1.3.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Nejlevnější v historii. To můžou k reklamám na své úvěry připsat stavební spořitelny. Na konci minulého roku totiž klesl průměrný úrok u zajištěných úvěrů ze stavebního spoření na 1,89 %. Níž ještě nikdy nebyl.

Posíláte produkty poštou? Dobré balení vám může zvýšit prodej

Posíláte produkty poštou? Dobré balení vám může zvýšit prodej

1.3.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

V posledních letech, a především měsících rapidně roste celý e-commerce sektor. Kdo neprodává přes e-shop, ten už většinou jen počítá ztráty. Současná situace donutila spoustu firem a živnostníků, kteří svůj byznys dosud stavěli na kamenných prodejnách a kontaktu se zákazníkem, přesunout své podnikání do online prostředí a začít prodávat přes e-shop. Posílání produktů bez přímého kontaktu se zákazníkem ale má svá úskalí. My vám proto poradíme, jak tato úskalí přetvořit ve svou výhodu.

Rekordní rok přinesl i nového krále. Nejvíc hypoték loni rozdala Česká spořitelna

Rekordní rok přinesl i nového krále. Nejvíc hypoték loni rozdala Česká spořitelna

22.2.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

I když byl loňský rok kvůli koronavirové pandemii a různým opatřením dost specifický, z hlediska hypotečního trhu byl nejúspěšnějším v historii. Ukazují to alespoň dosud zveřejněné statistiky. Například podle hypoindexu si lidé loni půjčili na bydlení přes 250 miliard korun. O téměř 30 miliard víc než v dosud rekordním roce 2016.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

#13254, Kolik dostanu čistého?, Daně, 3.3.2021

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, mám dostat 75 000 Kč odchodného. Kolik mi bude odečteno na daních a kolik ve skutečnosti dostanu? Předem děkuji za info

Dobrý den, odstupné Vám bude vyplaceno jednorázově nebo po částech v několika měsících? Jaké daňové slevy uplatňujete? Při jednorázové výplatě a uplatňované slevě na poplatníka by Vám z hrubé částky 75 000 Kč bylo vyplaceno čistého 57 820 Kč. 

LP

#13253, Půjčka po insolvenci, Půjčka, 3.3.2021

Dobrý den, chci se zeptat, jestli když mám tři roky po insolvenci, jestli mi někde půjčí. Děkuji

Dobrý den, banky půjčují peníze klientům nejdříve za 3-5 let od momentu skončení insolvence. Lhůta 3 let platí pro bonitnější klienty. S vyšším příjmem a trochou štěstí byste na menší půjčku dosáhnout mohla. 

T

#13252, Přihlášení do internetbankingu, Běžný účet, 3.3.2021

Dobrý den, chci se zeptat, jestli se mi může někdo nabourat do bankovního účtu, pokud ví číslo mého účtu a mé jméno.

Dobrý den, toto možné není. Pro přihlášení k internetovému bankovnictví je třeba znát přihlašovací údaje klienta (přihlašovací jméno nebo číslo, které nebývá shodné se skutečným jménem, a heslo). Dále se přihlášení potvrzuje přes SMS kód či mobilní aplikaci. Pro nabourání se do účtu by tak nestačila ani znalost přihlašovacího jména a hesla.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 13 200 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR