Mohu odstoupit od smlouvy?, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
12.11.2019 Akcie a investice

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda může klient vypovědět nové smlouvy, které byly podepsány před týdnem a zda za to hrozí nějaké sankce. Konkrétně se jedná o investiční smlouvy (podílové listy a dluhopisy). Ze strany klienta dosud nebyl proveden žádný trvalý pokyn k nákupu investičních nástrojů. Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

zatímco od úvěrové smlouvy můžete odstoupit bez sankce do 14 dní od podpisu, u ostatních produktů žádná takové lhůta zákonem stanovena není. Doporučuji prostudovat obchodní podmínky vztahující se k produktům, které jste si sjednala. Jednalo-li se o rámcovou investiční smlouvu, pak by žádné sankce hrozit neměly (smlouva Vám umožňuje investovat, ale nepřikazuje kdy a kolik máte investovat).