Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #17920, Moje peníze byly zaslány na účet zůstavitele

Moje peníze byly zaslány na účet zůstavitele, Běžný účet

13.5.2022 Běžný účet

Dobrý den, přítel zemřel 6.3. 2022 a měl u účet v jedné bance. A ještě ve spořitelně. Účetní mi tam poslala na úlevu na syna, jelikož jsem zapomněla změnit číslo účtu. Spořitelna ví, že přítel zemřel. Dostanete taky upozornění a vrátí tu úlevu zpátky?

Dobrý den,

banka v těchto záležitostech nemá právo činit rozhodnutí (nemůže nikomu brát peníze z jeho účtu). Tuto pohledávku je třeba přihlásit u notáře v dědickém řízení.