Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #16202, Musím danit prodej bazarových věcí?

Jak správně zdanit příjem z prodeje věcí a zisk z akcií?

28.12.2021 Daně

Dobrý den, kdysi jsem zakoupil celkem x kusů stejného předmětu (výčepní technika) s tím, že je výhledově použiji. Bbohužel z plánů sešlo a letos jsem je rozprodal. Po jednom kusu různým lidem. Celkem za cca 27 000 Kč. Chtěl jsem se zeptat, jestli je v tomto případě musím uvádět v daňovém přiznání jako ostatní příjem a jak mám případně tuto činnost pojmenovat? Také budu za tento rok přiznávat nějaký zisk na akciích a chtěl jsem se zeptat, jestli to není tak, že za normálních okolností bych příjem z prodeje věcí danit nemusel, ale jestliže mám ještě další zisk z akcií, tak už daň z prodeje věcí uvádět musím. Snad je můj dotaz srozumitelný. Děkuji moc za případnou odpověď.

Dobrý den,

prodej předmětů, které jste zakoupil před lety jako soukromá osoba a jako soukromá osoba nepodnikatel je prodáváte, se nedaní. Je to nezávislé na zdanění zisku z akcií. Příjmy z prodeje akcií do 100 000 Kč/rok se nedaní. Dále jsou osvobozeny příjmy z prodeje akcií, které jste držel min. 3 roky.