Musím danit půjčky?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
10.11.2023 Půjčka

Pěkný den, letos jsem si půjčoval pár desítek tisíc od kamarádů na dobré slovo přes účet bez smlouvy. Vše dle dohody vždy splatím bez problémů. Chci se zeptat, jestli se to považuje za příjem a musím podávat daňové přiznání. Ve finále je to 0:0 (co dostanu, to vrátím), ale nejsem si jistý, jak to je z hlediska daní. Jedná se v součtu o cca 70 000 Kč. Moc děkuji. Pěkný den a díky za vaše postřehy :-)

Dobrý den,

půjčky se nedaní, nikterak nevstupují do vašeho daňového přiznání. Obecně se daní pouze zisk či zdanitelný příjem (např. ze zaměstnání). Více info v našem článku Jak vyplnit daňové přiznání