Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #11670, Musím danit vedlejší příjmy?

Musím danit vedlejší příjmy?, Daně

4.11.2020 Daně

Dobrý den, Jsem zaměstnanec u s.r.o a ve svém volném čase vedu kroužek pro děti, kde dostáváme odměny 2x za rok. Odměna je různá např. 12 tis. (2x) . Chci se zeptat, zda musíme příjem přiznávat a platit daň, případně jakou formou. Dále stejný případ jen pracovník je student. Děkuji za radu

Dobrý den,

neboť se jedná o pravidelnou (nikoliv příležitostnou) činnost, měla byste příjmy ve výši 24 000 Kč/rok zahrnout do svého daňového přiznání. Organizátor kroužku (se kterým máte uzavřenou smlouvu/dohodu) Vám na konci každého roku vystaví POZP (potvrzení o zdanitelných příjmech), které pro Vás bude podkladem pro vyplnění daňového přiznání (druhé POZP Vám vystaví hlavní zaměstnavatel a oba příjmy sečtete).