Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #6915, Musím platit daň z nabytí nemovitosti?

Daň z nabytí nemovitosti při převodu nemovitosti na základě zástavního práva a nezaplacené finanční půjčky: Co potřebujete vědět?

26.6.2019 Daně

Dobrý den, musím zaplatit daň z nabytí nemovitosti, pokud mi tato nemovitost byla převedena na základě zástavního práva proti nezaplacené finanční půjčce a to jako zápočet podložený ověřeným znaleckým posudkem?

Dobrý den,

§9 (osvobození od daně) říká následující: (1) Od daně z nabytí nemovitých věcí je osvobozeno nabytí vlastnického práva k nemovité věci při a) provádění reorganizace v rámci insolvenčního řízení, jde-li o vydání části dlužníkových aktiv věřitelům nebo o převod dlužníkových aktiv na nově založenou právnickou osobu, ve které mají věřitelé majetkovou účast. Nejednalo-li se o insolvenční řízení, pak Váš zápočet pohledávky na osvobození pravděpodobně stačit nebude.