Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #11986, Musím podat daňové přiznání?

Musím podat daňové přiznání, i když jsem podepsal daňové prohlášení a měl jsem příjem jako člen volební komise?

3.12.2020 Daně

Dobrý den, chtěl by se zeptat, zda musím podat daňové přiznání, když mám na celý tento kalendářní rok podepsané daňové prohlášení (růžový formulář) u jednoho zaměstnavatele, kde jako student vykonávám DPP (max. příjem 10 tisíc měsíčně). V měsíci říjnu jsem byl ovšem členem okrskové volební komise (funkce předseda, odměna 2 700 Kč), daňové prohlášení jsem zde samozřejmě nepodepsal, takže mi byla odměna snížena srážkovou daní na 2 295 Kč. Chtěl by se tedy zeptat zda musím tedy podávat daňové prohlášení, když nechci. Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

daňové přiznání podávat nemusíte, ale připravil byste se tím o daňový přeplatek 405 Kč. Vyplnit 2 stránky daňového přiznání zabere 5-10 minut. Není to vůbec nic složitého - mimo osobních údajů (jméno, adresa, atd.). se vyplňují pouze 3 čísla (hrubá mzda, pojistné a již zaplacená záloha na daň). Vše z podkladů, které Vám poskytne zaměstnavatel a plátce odměny za volební komisi (POZP - potvrzení o zdanitelných příjmech).