Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #12708, Musím podat daňové přiznání?

Co dělat s ročním zúčtováním daní, pokud jsem pracovala jen pár měsíců v roce na HPP? Je daňové přiznání povinné?

28.1.2021 Daně

Dobrý den, jak je to s ročním zúčtováním daní a podáváním daňového přiznání, pokud jsem v začátku a závěru roku byla na Úřadu práce a odpracovala jsem na HPP jen pár měsíců v roce? Prohlášení bylo podepsáno. Zajímalo by mne, jestli je daňové přiznání povinné, protože v různých článcích se píše, že není, pokud měla osoba jen jednoho zaměstnavatele, nebo více, ale nepřekrývali se a prohlášení bylo vždy podepsáno. Děkuji.

Dobrý den,

pokud jste měla zdanitelné příjmy vyšší než 15 000 Kč, měla byste daňové přiznání podat (nebo požádat posledního zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování daní). Činíte tak i ve svém zájmu, neboť jste pravděpodobně v průběhu roku nevyčerpala celou slevu na poplatníka (nečerpala jste ji v měsících, kdy jste byla na ÚP) a mohl Vám tak vzniknout daňový přeplatek.