Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #13933, Musím podat daňové přiznání?

Má zaměstnanec povinnost podat daňové přiznání při prodeji akcií po třech letech?

19.4.2021 Daně

Dobrý den, má zaměstnanec povinnost podat sám daňové přiznání v případě, kdy držel po dobu tří let akcie, které následně prodal? Vím, že v tomto případě je zisk z prodeje osvobozen, nicméně mi není jasné, jestli tím pádem mně jakožto fyzické osobě odpadá povinnost daňové přiznání podávat nebo nemusím nic v tomto případě řešit a nechat vše na mém zaměstnavateli (budu tuto situaci řešit příští rok). Děkuji

Dobrý den,

v tomto případě je příjem z prodeje akcií osvobozen od daní a nemusíte jej zahrnovat do daňového přiznání (roční zúčtovaní daní Vám může provést zaměstnavatel).